Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.

To jeden z moich ulubionych cytatów. Dlaczego? Bo traktuje o samym początku, wraca do korzeni i przypomina że start może być naprawdę prosty i szybki.

Wiele osób, zwłaszcza na początku swojej drogi w zarabianiu online, popada w przesadę i nadmiernie skupia się nie na tym co powinni.

Chcesz nagrywać filmy?, Tak, tak, ale, kurcze, nie mam kamery, statywu, mikrofonu i oświetlenia.

Chcesz pisać bloga?, super, tylko czemu od miesiąca dopieszczasz szablon na wordpresie?

Masz zamiar nagrywać tutoriale? i co, pewnie zbierasz na pełną wersję Camtasia, albo innego softu wartego setki $

Można tak mnożyć  i mnożyć. W każdym biznesie znajdą się setki powodów JAK NIE ZACZĄĆ. To wymówki, tkwiące głęboko w każdym z nas.

Wymówka wyszukuje i podpowiada setki powodów na odsuwanie, odkładanie i w efekcie zaniechanie wielu działań.

Wymówka jest potężniejsza niż jakiekolwiek pragnienie zmian.

Wymówka ściąga idee w dół, pomysły do piwnicy, założenia na podłogę.

Bardzo ciężko z NIĄ walczyć, ale da się. Każdy ma swoje metody, ten cytat w tytule jest jednym z moich sposobów na walke z potworem :).

Ja tez szukałem idealnego szablonu na swój blog. A to czcionka nie taka, a to tło jakieś nijakie. A w tym to mi brakuje tego i tamtego. Tak leciał dzień po dniu, aż zrozumiałem że to TREŚĆ jest najważniejsza. Pisz, pisz, pisz, szablon urodzi się w twojej głowie sam ale POTEM.

Nagrywanie pulpitu? Proszę cię, jest co najmniej kilka fajnych programów całkiem za free. I co z tego że mają reklamę, czy jakieś ograniczenie. A w ogóle SPRÓBOWAŁEŚ nimi coś nagrać?. Może problemem nie jest ikonka programu w rogu a fatalny dźwięk z twojego mikrofonu?

Komputer, no bez niego oczywiście nie da się nic zrobić, to fakt. Długo zbierasz na coreI7? hmm?. Oczywiście wiesz że bez karty graficznej za 1000zł nawet nie odpalisz pulpitu?. Pracuję na poleasingowym kompie wartym 100zł, monitor kupiłem na OLX za 50. Jeśli 200 zł za CAŁY KOMPLETNY komputer to dla ciebie dużo, to sorry.

Aha, internet, no tak, oczywiście bez niego nie ruszysz. Dokup kilka GB na kartę, zapłacisz 15-20 zł więcej, wielkie mi halo.

I działaj, zasuwaj, popychaj, naparzaj.

Bądź ekspertem i wyciśnij maksimum możliwości z tego co masz i tu gdzie jesteś. Masz wolną godzinę?, napisz posta, wrzuć zdjęcia na serwer, poszukaj pomysłu na temat wpisu.

A jak nie masz pomysłu, napisz coś o tym jak to jest jak nie ma się pomysłu…

Nie poddawaj się.

Nie warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *