Skąd wsiąść pieniądze na adpacki?

Pytanie może dla niektórych śmieszne, ale dla wielu całkiem poważne.

Kiedy masz naprawdę napięty budżet, lub po prostu jesteś spłukany, warto spróbować alternatywnych metod pozyskania funduszy. Jedno tylko pamiętać, masz zdobyć pieniądze na dalszą inwestycje ( dowolnego rodzaju), nie masz prawa ich przehulać czy wydać na pizze. Jest teoria, która mówi że im trudniej coś zdobyć, tym bardziej to szanujesz.

Co musisz zrobić?, po pierwsze określ kwotę, zapisz ją na kartce i powieś na monitorze. Przyjmijmy 500 zł., Niby mało, ale…… jak nie masz, to całkiem dużo.

Potem totalnie musisz się skupić na tym celu. Totalnie, czyli na maksa. Od tej chwili, każda wolna myśl i chwila MUSI kręcić się wokół pytania: jak zdobyć 500 zł. Ma to ciebie drążyć i nawiedzać przez cały dzień. Możesz nie dosypiać, nie dojadać. Skupienie na celu to połowa sukcesu.

Potem rozejrzyj się wokół, przejrzyj ogłoszenia, lokalne portale internetowe, ogłoszenia o pracę, sprawdź ogłoszenia wywieszone np w sklepie. Będą to prace typowo offline, a więc bez komputera.

Nie przejmuj się konkurencją, jest i będzie zawsze, prędzej czy później. Skup się na celu, wtedy ograniczenie się zmniejszają. Musisz popatrzeć na swoje otoczenie przez pryzmat pieniędzy. Sposobem który mało kto wykorzystuje, jest zatrzymanie się np w centrum miasta i obserwowanie ludzi. Co możesz im zaoferować za pieniądze, może mają z czymś problem, może masz dla nich ułatwienie.

Gdzie idą, co niosą, dokąd zmierzają, czy idą sami czy z psami, czy zamawiają taksówki, czy rozmawiają przez telefon. Po godzinie, dwóch takiej obserwacji ( cały czas pod kątem zarobienia pieniędzy) wymyślisz 1-2 metody zarabiania. Jeśli na nic nie wpadniesz, zmień miejsce obserwacji, aż do skutku.

Poniżej masz listę prac za które możesz dostać wynagrodzenie:

 • Może ktoś szuka osoby do prostych prac fizycznych, czyszczenie piwnic, garaży. Praca przez cały rok.
 • Sprzątanie mieszkań, mycie okien, trzepanie dywanów. Jeśli trafisz na starszą osobę i zdobędziesz jej zaufanie, możesz dostać np zlecenie na zrobienie zakupów. Generalnie
 • Sprzątanie grobów, praca teoretycznie sezonowa, ale niekoniecznie.
 • Wyprowadzanie psów. Niełatwe, bo trzeba dojechać być może dość daleko, ale dość opłacalne.
 • Pilnowanie dzieci. Praca raczej dla dziewczyn
 • Korepetycje. Niełatwe, ale opłacalne.
 • Jeśli masz samochód, daj ogłoszenie o podwózce np w święta, albo popularne imieniny. Trochę ryzyko, ale do opanowania.
 • Prace typowo sezonowe, np.:  zbieranie owoców, pomoce w polu, odśnieżanie, wrzucanie węgla, rąbanie drewna itp
 • Jeśli masz dryg, to dobrym sposobem są drobne remonty, np malowanie, lub układanie paneli. Owszem wymaga to drobnej inwestycji w narzędzia, ale jest to do ogarnięcia.
 • Montaż mebli z paczek. Potrzebujesz tylko prostych narzędzi. Łatwa i spora kasa, wiem co mówię ;).
 • Zbieranie złomu. Wymaga przełamania się i można zarobić. A przełamanie wewnętrznych oporów i pokonanie swoich ograniczeń przyda się w zarabianiu online i to bardzo :).

To tylko te co mi na szybko wpadły do głowy, jak widać wszystkie offlinowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *