Motywacja

Motywacja jest potrzebna każdemu człowiekowi. W różnym stopniu, ale jednak bez niej ciężko jest pokonywać codzienne przeszkody.

Adrenalina dla naszego mózgu to coś co dobrze znają psycholodzy i ludzie obeznani z coachingiem, trenerzy osobiści, sportowcy.

Wiki podaje to w całkiem przystępnej formie: LINK

Nie jestem żadnym z nich, więc aby choć troszkę się zmotywować, oglądam i słucham mądrzejszych od siebie. Staram się też sporo czytać, zwłaszcza biografie ludzi sukcesu. To też otwiera trochę oczy. Na początku myślę sobie, e tam, takie gadanie. Ale jeśli kilka osób twierdzi to samo, to coś musi w tym być.

Motywacja jest potrzebna zwłaszcza w walce ze stereotypami dotyczącymi zarabiania. Praca na etacie jest tak głęboko zakorzeniona w głowach polaków, że nawet własna działalność jest czymś dość egzotycznym. Owszem widzimy masę przedsiębiorców dookoła, lecz wydaje nam się że to jacyś inni ludzie. Otrzeźwienie przychodzi, gdy własną DG zakłada brat, siostra, kumpel ze studiów, sąsiad z naprzeciwka. wtedy okazuje się że można, że się da. Nie jest łatwo, ale nikt tego nie obiecywał.

Oczywiście, część materiału dostępnego np w internecie to oczywista manipulacja i naciąganie faktów, ale sporo jest ciekawych i rzeczowych materiałów.

MATEUSZ GRZESIAK:

 

A tutaj link do całego kanału Mateusza: LINK

 

MICHAŁ WAWRZYNIAK: