Lista mailingowa

Działając w internecie, oglądając czy klikając w reklamy, na pewno spotkałeś się ze stronkami na których musisz zostawić swojego maila i imię. Po tym fakcie na poczcie ląduję dodatkowe potwierdzenie tego faktu i ….. BACH, właśnie zapisałeś się na listę mailingową. W skrócie będziesz dostawać bardziej lub mniej regularnie informacje o czymś czegoś byłeś ciekaw, zostawiając swojego maila.

Kolejny czarodziej marketingu będzie Cię wabił nęcił i zachodził dookoła. Czasami przez 2-3 pierwsze wiadomości w ogóle nie wiesz o co chodzi. Widziałem gadki o rozwoju sfer mentalnych i innych bzdetach. Najlepsze cyrki były jak gość proponował system dzięki któremu można zarobić 10 542,36 pln w tydzień ( kwota fikcyjna, chodzi o skalę).

Tak w ogóle to mierzi mnie te amerykanizowanie kwot: 9 584,66 w miesiąc? (przykładowo), a skąd ta kwota? chyba z dupy!. Nie można napisać że 9 500? co za różnica! arghhhhhh@@##45.

Dobra, nie o tym. Oprócz tego że kwoty głupie, to jeszcze te oferty są takie dłuuuuugie, że szok!.

Ja wiem, ofertę trzeba dokładnie przedstawić, ale coś co ma więcej niż 3-4 ekrany w dół, przyprawia mnie o białą gorączkę. a na końcu oczywiście magiczne pole: ZAPISZ SIĘ, albo najlepiej żółty baton i cena ( koniecznie z 7 na końcu). Ta siódemka to też nie przypadek, ale to inny temat.

A więc wracając do tych list mailingowych. Na palcach jednej ręki mogę policzyć naprawdę wartościowe strony, blogi, czy ludzi za nimi stojące. Naprawdę nie mam nic przeciwko „spamowaniu” co tydzień jakimś ciekawym tematem. Ale na litość boską, nie kupię nic za 247 zł w drugim mailu!.

Lista mailingowa służy sprzedaży, to raczej oczywiste. Brzydko mówiąc służy też „urabianiu” klienta. Dlatego na stronach sklepów internetowych jak wół widać pole do zapisu.

Jest to oczywiście jeden z wielu sposobów na sprzedaż, ja chyba jednak wolę tradycyjne strony sprzedażowe. Czy to w formie od razu linku do sklepu, czy to reflinku, czy strony z KONKRETNYM produktem/usługą.

To tak pokrótce, pobieżnie i baaardzo subiektywnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *