Blogger czy WordPress cz.2

W poprzednim wpisie, wskazałem kilka różnic pomiędzy tymi najpopularniejszymi platformami do blogowania.

Jako że przez kilka miesięcy pisałem bloga na bloggerze a teraz przesiadłem się na wordpressa, powiem na kilku przykładach jakie są konkretne różnice pomiędzy nimi.

Na początku przygody z wordpressem problemem jest ogarnięcie co to jest strona i kategoria. Co to jest wpis i tag już wiedziałem, to wspólne hasła dla wszystkich blogerów. Problem leży w tym że wielu początkujących „pisarzy”, po prostu chce pisać.

Ok, tylko po kilku tygodniach na blogu robi się chaos i bałagan. Aby to uporządkować, trzeba posłużyć się właśnie stronami i kategoriami. Żeby było ciekawiej, zarówno jedno jak i drugie może być pozycją w menu. Wpis też może być pozycja w menu.

A samych menu możesz mieć kilka, każde inne. Po co? Ano po to abyś mógł stworzyć SWOJEGO BLOGA. I tu leży pies pogrzebany.

Jeśli nie wiesz czego chcesz, jak chcesz ułożyć strukturę bloga, gdzie mają być wpisy a gdzie zdjęcia, co ma się wyświetlać na starcie, to jesteś w czarnej D… . WordPress to narzędzie, umożliwia naprawdę wiele, tylko musisz mieć jakiś szkic, zarys, plan.

Jeśli nie masz, wskakuj na bloggera, tam nie masz takich dylematów. Google pomyślało za ciebie i podaje ci na tacy gotowca. Możesz włączyć dowolny szablon, tylko większość z nich będzie hmm…. w sumie taka sama. WordPress to tysiące  szablonów tak różnych od siebie że głowa boli.

Nie masz czegoś na blogerze? Trudno, musisz obejść się bez tego, albo grzeb się w kodzie bloga. Brakuje ci czegoś w wordpressie?. Na 99,9 % jest od tego wtyczka, lub problem jest opisany na jakimś forum.

Blogger jest prosty i to jego największa zaleta(wada).

WordPress jest rozbudowany i wielopoziomowy i to jego największa zaleta (wada).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *